Int. CH C.I.B., NL CH, VDH CH

AALTO Just Weimaraner

Sv, Wa, Zw-F I., Zw-E I., Zw-C II.

- Kyle -

 

Otec: RWW'10, Multi CH LE FOL DU VENT Fala Love'a 

Matka: PL CH IRON ETNA Imperium Star

Datum narození: 28.11.2009

Výška: 68cm

Váha: 37kg

DKK: A/A

DLK: 0/0

Výstavní úspěchy

Rodokmen

Fotogalerie

 www.theamazinggreytreasure.com

 

    Kyle je potomkem dvou mimořádných psů, jeho rodokmen je kombinací vynikajících představitelů plemene pocházejících z Ameriky, Brazílie a Austrálie.
    Matkou Kyleyho je Iron Etna Imperium Star "Etna". Jejím otcem je pes, kterého nemusím milovníkům tohoto plemene dlouze představovat - ASHLAREN Caipiroska "Oska", pocházející z australské chovatelské stanice.
Během svého pobytu v Polsku (2006-2008) si Oska doslova podmanil evropské výstavní kruhy, čímž se stal jedním z nejuznávanějších výmarských ohařů v posledních letech.
    Otcem Kyleyho je Le Fol Du Vent Fala Love´a "Foldek", který je synem feny Multi Ch., Int.Ch RAXI Bona Jantarowa "Nasti" a psa AmCh, Multi Ch. Bella N Silhouette Heart Thorb "Rudy" .

    Kyle po svých předcích zdědil perfektní exteriér. Je to pes silné kostry, s výbornou horní i spodní linii, hlubokým hrudníkem, s krásně modelovanou hlavou a úžasným pohybem. To vše z něj dělá velice elegantního a ušlechtilého psa, což potvrzují i jeho výstavní úspěchy, k vidění ZDE.

Kyle má stejně jako naše Farrah úžasnou zcela bezkonfliktní, velmi přátelskou a společenskou povahu, miluje děti. 

    Kyleyho nejsilnější domenou je práce. Je to velmi lehce ovladatelný všestranný pes, vše co dělá, dělá pro svého pána. Podle slov jeho majitelky, je to pes s obrovskou vůlí a chutí a je s ním radost pracovat.

Má skvělé systematické hledání a pevné vystavení. Je také výborný aportér na zemi, ale i na vodě. Díky jeho vynikajícímu nosu má Kyle ještě jednu pracovní oblast, ve které opravdu vyniká a to je práce na pobarvené stopě. 
První zkoušky na pobarvené stopě skládal na jaře 2013, kdy byl mimořádně úspěšný. 
Měl tři starty a získal 3 krát vysokou kvalifikaci. První z nich byla známka velmi dobrá, na druhých zkouškách již obdržel res. CACT a na třetích získal CACT.
S těmito výsledky se Kyle stal nejúspěšnějším ohařem v práci na pobarvené stopě ( jaro 2013 ) a je jedním ze tří Výmarských ohařů v Holandsku, kteří obdrželi titul CACT. Na podzim 2013 Kyle začal stejně úspěšně jako na jaře 2013.

Pouze Kyle a jeho polobratr Sam ( který má stejné majitele jako Kyle ), se stali jedinými výmarskými ohaři v historii Holanska, kteří se kvalifikovali na jeden z nejtěžších typů zkoušek práce na pobarvené stopě v Holandsku - typ C ( 500m / 40-44 hodin ).  Navíc Kyle je jedinný Výmarský ohař v Nizozemsku, který obdržel 3x kvalifikaci - výborná - pro práci na pobarvené stopě.

Letošní zimu se Kyle účastnil Holandského šampionátu ( vrcholových zkoušek ) práce na pobarvené stopě.

Na tyto zkoušky se nominovalo 8 nejlepších loveckých psů ( ze všech plemen ) Nizozemska, kteří na zkouškách práce na pobarvené stopě obdrželi titul CACT.
Kyle skončil na skvělém 4. místě a nyní je TOP 4. lovecký pes Nizozemska v tomto oboru.

Další informace a fotky Kyleyho jsou k vidění na jeho webu: www.theamazinggreytreasure.com