Novinky

Štěňátka oslaví 7 týdnů...

02.12.2015 07:32

  

Ve čtvrtek naši mimísci oslaví už 7 týdnů, neskutečné jak to letí...!!!

Ráda bych Vám představila jména, která jsem jim vybrala:

Tmavě modrý pejsek - DANTE HUNTER´S PRIDE

Béžový pejsek - DARWIN WILD SHADOW

Světle modrý pejsek - DIESEL RUN FOR YOU

Hnědý pejsek - DRAKE DESTINE TO BE

Zelený pejsek - DOLBY FREEDOM TOUCH

Černý pejsek - DEXTER MAGIC POWER

Růžová fenka - DREAMS OF KIMI

Žlutá fenka - DIVINE POLLY

Oranžová fenka - DIA FLAMING GLORY

O víkendu proběhlo velké focení, fotky k vidění ZDE.

Naší malí lovci se poprvé seznamovali i se zaječí dummy, fotky k vidění ZDE. Musím říct, že mne všichni velice potěšili, dummy pro ně bylo moc zajímavé, někteří skoro nešli zachytit objektivem foťáku jak byli akční :-).

Opět jsme fotili štěňátka ve výstavních postojích, k vidění ZDE.

Fotky štěňátek do 4 týdnů jsou k vidění ZDE

Štěňátka oslavily 5 týdnů

24.11.2015 14:20

  

Naši maličci rostou doslova před očima... 

Ve svém pokojíčku a taky u nás v bytě už řádí jako černá ruka. Je to radost pozorovat je při hrách a dovádění a taky když potom celí unavení padnou a sladce spí :-). Holky o mimísky krásně pečují, hrají si snimi ale i vychovávají...

Malí mají perfektní apetit, ochutnali vše co jsem zmínila v předchozí aktualitě. Navíc si dali mléčný zákys s kuskusem a s jablíčkem, ochutnali jehněčí masíčko a lososa, který moc velký úspěch neměl :-D.

V týdnu mám vplánu štěňátka seznámit i s "lovečinou" - ukážu jim zaječí dummy, ponosí si bažantí letku,... Těším se na jejich reakce, vše se budu snažit zdokumentovat a zveřejnit na webu :-).

O víkendu jsme štěňátka poprvé fotili ve výstavních postojích, k vidění ZDE.

Štěňátka oslavily 4 týdny

16.11.2015 05:07

  

    Ve čtvrtek štěňátka oslavily 4 týdny.  Rostou nám doslova před očima :-). Během tohoto týdne ochutnali spoustu nových chutí, mimo kašičky pro štěňátka a mlíčka pro štěňátka, už si pošmákli na kuřecím masíčku, jogurtu s banánem, medem a piškotama, dostali i granulky rozmočené v mlíčku. Tento týden mají na meníčku další mňamky, jako hovězí masíčko, ryby, tvaroh, z příloh ochutnají rýži, těstoviny, dostanou širší výběr zeleniny a ovoce. Jsou to skělí jedlíci. Od úterý jsou už přestěhovaní z porodního boxu do svého pokojíčku, ve kterém můžou běhat, hrát si a odpočíat, z nového prostoru jsou nadšení.  Stejně tak nadšení jsou i když mohou zkoumat náš byt :-). Amber se o štěňátka stále pěkně stará, do péče je zapojená i Farrah, která si svou roli babičky na hraní a ošetřovatelky naprosto užívá a stejně tak zapojená je i tetička Bibi. 

V pátek proběhlo po 14 dnech opětovné odčervení štěňátek, vše zvládli na 1*.

Během uplynulého týdne se štěňátka seznamovaly s novými lidmi a dětmi jak z řad našich zájemců, tak taky naší rodiny a přátel. I tento týden budeme pokračovat ve stejném duchu. 

Minule jsem se zapoměla zmínit, že jsme překřtili pána světle zeleného na pána černého.

Štěňátka jsem opět fotila, aktuální fotky ze včerejška jsou ve Fotogalerii, ve keré jsem vytvořila novou galeri - Štěňátka od 4 týdnů k vidění ZDE.

Všechny fotky štěňátek do 4 týdnů jsou k vidění ZDE

Štěňátka oslavily 3 týdny

09.11.2015 17:18

  

    Ve čtrtek naši mrňousci oslavili už 3 týdny na tomto světě. Za poslední týden udělali obrovský skok vpřed... Sebejistě pobíhají po porodním boxu, při hrách na sebe štěkají, občas i zavrčí :-), vesele vrtí ocásky... 

Ve středu poprvé ochutnali něco jiného než mlíčko od Amber, připravila jsem jim mléčnou kašičku pro štěňátka, po chvíli ochutnávání většina kaše skončila na štěňátkách na místo v jejich bříškách :-). Na řadu přišla Amber, která si svoje dětičky s velikou chutí do posledního upatlaného místečka olízala. 

V pátek proběhlo "velké" focení, které nebylo už tak jednoduché jako to předchozí. Štěňátka už moc neposedí na jednom místě, takže mi to tentokrát dalo zabrat :-). V rámci focení opustili porodní box a podívali se krátce k nám do obýváku. Fotky z prvního krmení a mimo porodnu k vidění ZDE. Fotky z focení k vidění ZDE

Nahrála jsem taky krátké video štěňátek a jejich malé ošetřovatelky, k vidění  ZDE  a ve Fotogalerii vrhu "D".

 

Štěňátka oslavily 2 týdny...

30.10.2015 05:03

  

    Včera oslavili naši mimísci už 14 dní na tomto světě. Za poslední týden udělali ohromné pokroky... 

Největší novinkou je, že už všichni vidí :-)!!! Očička začali otvírat 11. den. Začíname pozorovat i první náznaky her - okusují si navzájem packy, uši, ocásky, okusují i mámu Amber a také naše prsty :-). Také jejich chůze začíná být jistější, ale pořád to jsou ještě batolící se kuličky. Včera zažili něco úplně nového, všichni byli odčerveni odčervovací pastou a všichni mají ostříhané drápky, vše proběhlo bez problémů.

Do Fotogalerie jsem nahrála nové fotky, k vidění ZDE.

 

Štěňátka oslavily 1. týden

24.10.2015 12:37

  

    Štěňátka mají za sebou 1. týden na tomto světě, za tu dobu co jsou tady s námi hlavně spí a baští, ale udělali už i drobné pokroky... :-). Pomalu se začínají stavět na nožky a nemotorně pochodovat po porodním boxu, občas je slyšet i štěknutí ( hlavně pán světle modrý je ukecánek :-) )

Amber je úžasná, opouští je jen na nutné venčení a krmení, jinak je s nimi ve dne v noci. Že se štěňátkům daří moc dobře, je poznat i podle toho, že všichni zdvojnásobili své porodní váhy...

Do Fotogalerie jsem nahrála nové fotky, k vidění ZDE

Novinky

19.10.2015 15:58

  

    Naši drobečci oslavili už 5. den na tomto světě, celý den spokojeně baští od mámy, která se o ně vzorně stará, a nebo spinkají :-). 

Do Fotogalerie jsem nahrála fotky z jejich 4. dne života, k vidění i ZDE.

Pracovní Novinky...

Další skvělou novinkou je, že naš odchovánek Sára - Coco Charming Lady Silvespoir ( Kyle x Farrah ), opět úspěšně dokončila Podzimní Zkoušky v I. ceně, s nádherným počtem bodů 296/300 a na 2. místě!!!

Jirkovi a Sárince moc gratuluji, ušli spolu kus cesty a jejich pilná práce přináší zasloužené ovoce, jen tak dál!!!

Máme štěňátka...

17.10.2015 22:53

  

    V noci ze čtvrtka na pátek se nám narodil náš dlouho očekávaný a velice speciální vrh "D". Máme 9 štěňátek z toho 6 pejsků a 3 fenečky. Všichni se mají čile k světu a Amber je úžasná máma, od první chvíle se o svoje drobečky vzorně stará. Porod probíhal bez komplikací a trval cca 4 hodiny. Štěňátka se narodila v tomto pořadí:

21:20 - fena - Tmavě  růžová mašlička - 290 g

21:50 - pes - Tmavě modrá mašlička - 240 g

22:10 - pes - Zelená mašlička - 310 g

22:30 - pes - Světle zelená mašlička - 330 g

23:15 - pes - Světle modrá mašlička - 360 g

23:30 - fena - Oranžová mašlička - 290 g

23:50 - fena - Žlutá mašlička - 250 g

00:30 - pes - Béžová mašlička - 360 g

01:20  - pes - Hnědá mašlička - 350 g

Všechny štěňátka jsou bez bílých znaků.

Do fotogalerie jsem přidala pár fotek štěňátek z jejich 1. dne, k vidění ZDE.

Nejen těhotenské novinky

07.10.2015 05:53

  

    Dnes máme 54. den březosti. Amber vše zvládá tak jak se na nastávající mámu patří... Bříško se jí krásně kulatí, od pátku už cítíme a vidíme pohyby štěňátek v břiše. Většinu času hlavně odpočívá a na procházkách se také velice zklidnila. Do Fotogalerie jsem nahrála nové fotky naší těhulky k vidění ZDE.

Zkouškové novinky...

    V sobotu 3.10.2015 se zúčastnila Podzimních zkoušek v Předměřicích Sára, 14. měsíční odchovánek z našeho vrhu "C" ( Kyle x Farrah ). Zkoušky dokončili v I. ceně :-). Sára a její majitel Jiří mi udělali velikou radost a jsem na ně opravdu pyšná...

Sára - COCO CHARMING LADY SILVESPOIR - PZ - I. cena, 3.místo ( 284 b./300 b. ) 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. polovina březosti je za námi...

23.09.2015 09:58

   

    Větší polovinu březosti máme zdárně za sebou, dnes 40. den a Amber se chová jako vzorná nastávající máma...

Na Amber už začíná být vidět malé kulatící se bříško a taky její apetit opravdu roste den co den víc a víc :-D. Na procházkách už se začíná chovat také klidněji. 

    Do fotogalerie jsem přidala pár fotek naší těhulky, k vidění ZDE.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>