Otec vrhu "B"

Am Ch & Ir Ch & GB CH & C.I.E. Ch & C.I.B. Ch & BIS & BISS

Rivenwil Alabama Slammer

JW,CD, JH, V, Šampión práce

Ally -       

 

 

Otec: Czolkins Ghosting

Matka: Nl/Lux/Ir sh Ch Smokeycity

Rivenwil Revelation (USA IMP)

Datum narození: 12.12.2002 -   2.12.2012 † 

Výška: 66 cm

Váha: 36 kg

Rodokmen

Výstavní a pracovní úspěchy

Fotogalerie

 

 

Ally se narodil v roce 2002 ze spojení dvou vyjímečných jedinců. Otec Czolkins Ghosting byl kombinací Anglické pracovní a výstavní linie s přílivem nové krve Ghostwind z Austrálie. Matkou byla nádherná Nl/Lux/Ir Sh Ch Smokeycity Rivenwil Revelation, která byla do Anglie přivezena z USA. Byla opět kombinací pracovní a výstavní linie. Z prestižní CHS Smokey City, která je zaměřena na chov pracovních a zároveň výstavních výmarů pochází mnoho velice kvalitních jedinců. Její otec Am Ch Smokey City El Nino byl otcem více než 55 šampiónů! a jeho matka Am Ch Norman´s Smokey City Heat Wave JH se stala mimo jiné 2x Vítězem Speciální výstavy a v roce 1996 obdržela prestižní ocenění "TOP Producer Dam 1996"!  

Ally je po svých předcích obdarován nádherným a velice ušlechtilým vzhledem. Je to pes světle stříbrné barvy, středně silné kostry, výborné stavby těla s krásně modelovanou suchou hlavou, výrazným předhrudím a hlubokým hrudníkem. Díky ideálním tělesným proporcím má ve výstavním kruhu výborný, prostorný a dynamický pohyb. Jeho elegantní vzhled a nádherný pohyb mu předurčil dosáhnout několikrát i na titul BIS - Best In Show - Absolutní Vítěz výstavy!!! Video z předvedení v pohybu zde. Dvakrát získal také titul BISS - Absolutní vítěz speciální výstavy výmarských ohařů v Irsku! Ally je prvním výmarským ohařem chovaným ve Velké Británii za několik desítek let, který získal Irského, Britského a Amerického šampióna a zároveň pracovní tituly! Do Ameriky přicestoval v červnu 2004 a za oceánem se představil ve velkém stylu - již v červenci toho roku stihl dokončit Americký šampionát, na započetí a dokončení mu stačil pouhý 1 měsíc! Americký šampionát dokončil vítězstvím na Speciální výstavě výmarských ohařů, kterou pořádal "Weimaraner Club of GC´s". Před cestou do Ameriky se úspěšně uvedl do výstavního světa ve své domovině ( Irsku ) a Británii. Kvalifikoval se na prestižní soutěž "Štěně roku", na které v roce 2003 získal titul BIS PUPPY - Nelepší štěně/dorostenec celé výstavy všech plemen!!! Svého prvního CC ( obdoba našeho CACIB ) získal v roce 2004 na výstavě "Southern Counties Championship Show", k CC na této výstavě přidal i titul BOB - Nejlepší jedinec v plemeni ze 170 přihlášených výmarů a po té přidal absolutní vítězství v kategorii mladých psů ( všechna plemena - na výstavu přihlášených 2000 jedinců! ). Ally je držitelem mnoha prestižních titulů a ocenění, mimo jiné je šampiónem Británie, Irska, Ameriky, Interšampiónem,... . Přehled Allyho největších výstavních úspěchů zde.

Ally není jen psem výstavním, ale jeho temperament a vrozená chuť a vášeň k práci předurčily, že bude stejně tak jako na výstavách úspěšný i při práci. Allyho doménou je "pole". Má vytrvalé, systematické, rychlé a daleké hledání s pevným vystavením zvěře. Je využíván pro praxi. Během svého působení v Americe s minimální přípravou získal titul CD od AKC - zkoušky poslušnosti a titul JH ( Junior Hunter ) - titul získá ten, co úspěšně absolvuje 4 po sobě jdoucí lovecké testy. Americký klub výmarského ohaře mu udělil titul V ( Versatile Rating ) - Všestranné hodnocení. Po návratu domů do Irska se Ally úspěšně do nedávna účastnil dalších "Field Trial" soutěží, na kterých se mu mimořádně dobře dařilo. Je držitelem "Gundog Qualifying Certificate At the German Pointer Club of Ireland Open Field Trial" - Field Trial Certifikátu Irského klubu německých ohařů.

Ally je již zasloužilým otcem a také dědečkem. S jeho potomky se můžeme setkat v Irsku, Anglii, Norsku, Austráli,... Na své potomky předává nejen svou krásu ale také výborné vlohy a obrovskou chuť pro práci! Ve fotogalerii má Ally umístěnou svou vlastní sekci se svými fotkami a fotkami jeho "dětí". K rychlému shlédnutí fogalerie Allyho zde a fotogalerie potomků zde.

 

Video: Ally - Res. Best In Show!!!